KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12043137
*
nr 1204 3137
Félicien Rops
(1833-1898), Belgien
Grafiskt blad, Signerad. Motivet: 23,5x17 cm
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:51:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 11:36:24
1
450 kr
17/9 16:51:29
2
350 kr
17/9 16:51:29
1
400 kr (Budbetjänt)
17/9 19:45:27
2
450 kr
17/9 19:45:27
1
450 kr (Budbetjänt)
17/9 19:46:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Läs mer om Félicien Rops
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt etsningar europa europeisk félicien rops grafik grafiskt blad
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:28
*
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Félicien Rops
nr 1204 3137
Félicien Rops
(1833-1898), Belgien
Grafiskt blad, Signerad. Motivet: 23,5x17 cm
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 11:36:24 | 1 | 450 kr |
17/9 16:51:29 | 2 | 350 kr |
17/9 16:51:29 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/9 19:45:27 | 2 | 450 kr |
17/9 19:45:27 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
17/9 19:46:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.Läs mer om Félicien Rops
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt etsningar europa europeisk félicien rops grafik grafiskt blad
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:28